Home staging

Home staging je proces, při kterém upravím nemovitost určenou k prodeji nebo k pronájmu tak, aby na budoucí zájemce působila co nejatraktivněji. Cílem není obelhat potenciální kupce, ale ukázat nemovitost v nejlepším světle a v celé své kráse.

Profesionálně provedený home staging vám pomůže:

Home staging zařízených nemovitostí

Pokud prodáváte nebo pronajímáte zařízenou nebo částečně zařízenou nemovitosti, spočívá home staging v jednoduchých úpravách, díky kterým však bude dům či byt působit na zájemce čistě, atraktivně a útulně.

  • Generální úklid je naprostý základ. Vše musí zářit čistotou a vypadat jako nové. Navíc na propagačních fotografiích by bylo vidět téměř každé smítko či skvrna.
  • V některých případech také doporučuji svým klientům vymalovat všechny pokoje. Sice to zabere nějaký čas navíc, který se ale bohatě vrátí v podobě vyšší ceny nemovitosti. Výmalbu samozřejmě zařídím já.
  • Při home stagingu je také potřeba danou nemovitost odosobnit. Je tedy potřeba schovat většinu předmětů denní potřeby, osobní fotografie, obrazy a další. Zájemci se musí cítit jako ve svém novém domově, nikoliv jako na návštěvě u neznámých lidí.
  • Poté je možné do interiérů naopak přidat drobné doplňky, díky nimž bude nemovitost příjemně zařízená, avšak bude působit prostorně.

Poté, co je home staging dokončen, můžu přejít k fotografování nemovitosti, natáčení videoprohlídky nebo virtuální 3D prohlídky, pomocí nichž vznikne perfektní a lákavá prezentace nemovitosti.

Home staging zařízených nemovitostí

Nezařízený interiér nepůsobí příliš zajímavým dojmem a co hůř, zájemci si těžko představí jeho reálné využití. Proto je pro prázdné nemovitosti vhodné provést home staging, ale ve větším rozsahu než v případě zařízených nemovitostí, s čímž je spojena také vyšší časová náročnost.

Jedná se především o nastěhování a rozmístění nábytku, některých elektrospotřebičů, osvětlení (lustry), koberců a záclon. Poté, stejně jako v případě zařízené nemovitosti, následuje aranžování doplňků.

Prázdná nemovitost

Pokud z různých důvodů není možné home staging prázdné nemovitosti provést, vytváří se 3D vizualizace interiérů, kdy se interiér nemovitosti vytvoří virtuálně v počítačovém programu.

Reality Praha

Jmenuji se Gabriela Červeňáková a jsem realitní makléřka. Zabývám se prodejem nemovitostí v Praze v okrese Praha-západ. Zprostředkuji pro vás také pronájem či koupi nemovitosti. Provádím odhady cen nemovitostí a to i pro dědická řízení nebo ocenění pozůstalosti.

Všechny kontakty